Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Další Miss
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 15.12. 2018
Dnes má svátek Radana a Radan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Krásky už umějí tanec Masajů

18. 01. 2009 | Aktuality
Vyskočit co nejvýše – o to se snažili tančící Masajové, s nimiž se na svém desetidenním soustředění v Keni setkaly finalistky České Miss 2009.
Tanec tohoto národa statečných a hrdých bojovníků i pastevců provozují výhradně muži. Ti se samozřejmě chtějí ukázat v co nejlepším světle před ženami, což předvedli i kráskám z České Miss. Masajové se pak změnili v učitele a dívky se snažily přiblížit se v tomto umění domorodcům.  A protože se finalistky vesměs věnují různým sportům a cvičením a jsou také dobré tanečnice, vysloužily si od hrdých válečníků uznání.

Tento jeden z nejznámějších keňských kmenů se živí pastevectvím, z náboženských důvodů neobdělává „matku zemi“ a Masajové jako jediní smějí lovit lvy. Jsou také nejméně dotčeni západními vlivy, zachovávají si své tradice, ale někteří těží z turistického ruchu. Zajímavé setkání s těmito typickými reprezentanty africké kultury se uskutečnilo díky průvodci Karlu Uhlířovi, jehož si také celá výprava hned od prvního dne soustředění oblíbila.

Finalistky České Miss 2009Neméně přátelské bylo setkání s dětmi ve škole při výletu na ostrov Wasini. Ty přivítaly návštěvu zpěvem. A dívky jim rozdaly dárky – medvídky, hračky, pastelky a nejrůznější školní potřeby. Krásky také dětem zazpívaly písničku Na hradě Okoři a učily je zpívat Skákal pes.

Na cestování Keňou, zemí na východě Afriky, kterou zhruba v její polovičce protíná rovník, vybavila vhodnou obuví,  tílka, mikiny a další oblečení hodící se pro tropické cestovatelky. O účesy finalistek se v stará umělecký ředitel salonů Hair City Christophe Scarfogliero.

Dívky se vrátí do Prahy 20. ledna. Finále, které rozhodne o nové České Miss, se uskuteční 28. února a v přímém přenosu je bude vysílat TV Nova.

Exkluzivní výběr modelů ze své tvorby připravuje pro finalistky světoznámá módní návrhářka Blanka Matragi.


Navštivte náš speciál o České Miss, kde je přehled finalistek včetně fotografií a medailonků.


Foto: Česká Miss

ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
V Keni jsem byla a je to neuvěřitelně krásná země, ale je tam bída o které se nám nezdá. Domorodci jsou však moc milí..Jak to půjde jistě se tam zase vrátím.
Obrázek uživatelky
profil
závidím tiše,tak zajímavou a jistě poučnou exkurzi!!!!!!!§

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles