Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Další Miss
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.01. 2018
Dnes má svátek Běla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Krásky už umějí tanec Masajů

18. 01. 2009 | Aktuality
Vyskočit co nejvýše – o to se snažili tančící Masajové, s nimiž se na svém desetidenním soustředění v Keni setkaly finalistky České Miss 2009.
Tanec tohoto národa statečných a hrdých bojovníků i pastevců provozují výhradně muži. Ti se samozřejmě chtějí ukázat v co nejlepším světle před ženami, což předvedli i kráskám z České Miss. Masajové se pak změnili v učitele a dívky se snažily přiblížit se v tomto umění domorodcům.  A protože se finalistky vesměs věnují různým sportům a cvičením a jsou také dobré tanečnice, vysloužily si od hrdých válečníků uznání.

Tento jeden z nejznámějších keňských kmenů se živí pastevectvím, z náboženských důvodů neobdělává „matku zemi“ a Masajové jako jediní smějí lovit lvy. Jsou také nejméně dotčeni západními vlivy, zachovávají si své tradice, ale někteří těží z turistického ruchu. Zajímavé setkání s těmito typickými reprezentanty africké kultury se uskutečnilo díky průvodci Karlu Uhlířovi, jehož si také celá výprava hned od prvního dne soustředění oblíbila.

Finalistky České Miss 2009Neméně přátelské bylo setkání s dětmi ve škole při výletu na ostrov Wasini. Ty přivítaly návštěvu zpěvem. A dívky jim rozdaly dárky – medvídky, hračky, pastelky a nejrůznější školní potřeby. Krásky také dětem zazpívaly písničku Na hradě Okoři a učily je zpívat Skákal pes.

Na cestování Keňou, zemí na východě Afriky, kterou zhruba v její polovičce protíná rovník, vybavila vhodnou obuví,  tílka, mikiny a další oblečení hodící se pro tropické cestovatelky. O účesy finalistek se v stará umělecký ředitel salonů Hair City Christophe Scarfogliero.

Dívky se vrátí do Prahy 20. ledna. Finále, které rozhodne o nové České Miss, se uskuteční 28. února a v přímém přenosu je bude vysílat TV Nova.

Exkluzivní výběr modelů ze své tvorby připravuje pro finalistky světoznámá módní návrhářka Blanka Matragi.


Navštivte náš speciál o České Miss, kde je přehled finalistek včetně fotografií a medailonků.


Foto: Česká Miss

ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
V Keni jsem byla a je to neuvěřitelně krásná země, ale je tam bída o které se nám nezdá. Domorodci jsou však moc milí..Jak to půjde jistě se tam zase vrátím.
Obrázek uživatelky
profil
závidím tiše,tak zajímavou a jistě poučnou exkurzi!!!!!!!§
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles