Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Další Miss
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 15.12. 2018
Dnes má svátek Radana a Radan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Česká Miss asistovala poprvé u porodu keňského děvčátka

30. 06. 2009 | Aktuality
Velmi komplikovaný byl porod, u něhož vůbec poprvé asistovala Česká Miss 2009 Iveta Lutovská v sobotu 27. června ve zdravotnickém středisku Itibo v Keni. Královna krásy v něm pomáhá tamnímu personálu při péči o pacienty. Jedním z prvních byla osmnáctiletá dívka, kterou spolu s novorozenětem zdravotníci zachránili.

Iveta Lutovská, která je patronkou zdravotnické pomoci v Keni ve spolupráci s mezinárodní humanitární organizací ADRA, si oblékla nemocniční plášť, ústenku a rukavice a ujala se asistence. Pomáhala při zavádění infuze, připravovala injekce a otírala rodičce pot. Ten vedl místní vyškolený zdravotník a spolu s Českou miss mu asistovali vrchní sestra a manažer projektu organizace ADRA a rovněž zdravotník Aleš Bárta. Komplikace nastaly, když začala budoucí maminka upadat do bezvědomí. Proto bylo nutné mladou ženu probudit a co nejrychleji porodit dítě.

Česká Miss asistovala poprvé u porodu keňského děvčátkaNarodila se holčička vážící dvě a půl kila, která ale měla zástavu srdce. A tak zdravotníci museli rychle jednat a resuscitovat ji pomocí masáže srdce. Podařilo se. Nutné bylo postarat se i o maminku, která ztratila mnoho krve. Obě byly zachráněny díky tomu, že jim mohla být včas poskytnuta odborná zdravotnická pomoc. Iveta pak předala holčičku, která dostala jméno Jawoke, babičce. V této části Keni je totiž zvykem, že pacienta doprovází do zdravotnického zařízení příbuzní. Ti také na něj čekají.

Česká kráska si hned na počátku svého pobytu v Itibu také získala obyvatele vesnice. Při malé večerní procházce se s ní chtěl každý pozdravit a podat jí ruku. Nejvíce potěšila děti, jimž rozdávala plyšové hračky, pastelky, omalovánky a fotbalové míče.  

Zdroj: Adra.cz

Lydias
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
záslužná činnost se snoubí s krásou,jen tak dál ivetko!!!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles