Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Další Miss
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 15.12. 2018
Dnes má svátek Radana a Radan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Česká Miss 2009 Iveta Lutovská patronkou zdravotnické pomoci organizace ADRA v Keni

7. 06. 2009 | Aktuality
Jako patronku zdravotnické pomoci v Keni představili ve čtvrtek 4. června na tiskové konferenci v Praze Českou Miss 2009 Ivetu Lutovskou zástupci mezinárodní humanitární organizace ADRA.

Královna krásy se ve spolupráci s touto organizací vypraví do Afriky, aby pomáhala zdravotnickému personálu v keňském středisku Itibo. Do Keni odcestuje 24. června. Ještě předtím absolvuje kurs, aby uměla mimo jiné pracovat se zdravotnickým materiálem a poskytovat pomoc zraněným a nemocným. V Itibu je totiž každá pomocná ruka vítána.  Toto centrum se nachází v jedné z nejchudších oblastí Keni a postupně jej rekonstruuje a vybavuje ADRA působící ve 125 zemích světa včetně České republiky.  Iveta stráví ve zdravotnickém centru dva týdny a zpět do Prahy přiletí 6. července. A nebude to její poslední návštěva. Do Itiba se chce pravidelně vracet a dál pomáhat.  

Česká Miss 2009 Iveta Lutovská patronkou zdravotnické pomoci organizace ADRA v Keni  Česká Miss si zamilovala Keňu během soustředění finalistek soutěže letos v lednu. “Poprvé v životě jsem díky soustředění byla v zemi třetího světa.  Keňa, to nejsou jen krásné hotely a pláže.  Spolu s ostatními jsem navštívila vesničku a v ní jsem poznala děti, které nemají to, co mají děti u nás. Přesto jsou v mezích možností šťastné. Lidé v Keni mi přirostli k srdci, byli přátelští a já jsem se rozhodla jim to vrátit a pomoci tam, kde je třeba,“ říká Iveta.

Zdravotnické středisko ve vesnici Itibo  je v chudé oblasti Nyamira jediným takovým zařízením a slouží pro zhruba 200 tisíc lidí. Donedávna bylo značně zchátralé a chyběly léky i vybavení. ADRA ČR vytvořila projekt na jeho modernizaci a v roce 2006 se uskutečnila rekonstrukce budovy ambulance i domku pro personál a sociálního zařízení. Od té doby má středisko k dispozici nové terénní auto pro transport těžce nemocných. V dalším roce byla dokončena výstavba porodnice, která byla vybavena moderními přístroji a zdravotnickým materiálem. A loni se začala stavět zubní ordinace, v níž lékaři poskytují základní a akutní ošetření. Ve stejném roce poprvé vycestovali na stáž do Itiba čeští studenti medicíny.

ADRA má se střediskem do budoucna další plány. Mimo jiné chce vybudovat lůžkovou část pro děti nemocné malárií, pro dospělé pacienty trpící různými chorobami i pro pacienty po operačních zákrocích.  Zdravotnické zařízení by tak získalo status nemocnice.  Středisko podporuje také české velvyslanectví v Keni a o projekt se intenzivně zajímá velvyslankyně Margita Fuchsová.

Humanitární organizace ADRA byla založena v roce 1956 v USA. Od té doby poskytuje pomoc lidem postiženým válečnými konflikty, živelnými pohromami a také oblastem trpícím nouzí na celém světě. V České republice zahájila svoji činnost v roce 1992, kde mimo jiné pomáhala při povodních v letech 1997, 1998 a 2002.  

Čtěte také:
Českou Miss 2009 se stala Iveta Lutovská
Krásky na safari vylekala slonice a potěšilo je setkání s králem zvířat
Finalistky České Miss obdivovaly legendární přístavní město
Krásky už umějí tanec Masajů

Zdroj: Adra.cz

Lydias
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !