Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Další Miss
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 15.12. 2018
Dnes má svátek Radana a Radan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

České královně krásy se zalíbily keňské čajové plantáže

3. 07. 2009 | Aktuality
Hned první pohled na rozlehlé čajovníkové plantáže v Keni nadchl Českou Miss 2009 Ivetu Lutovskou, která kromě svého působení v tamním zdravotnickém centru Itibo také poznává krásy vnitrozemí této exotické země na východě Afriky. Čaj se tu sklízí po celý rok a Keňa je jeho druhým největším vývozcem na světě. A právě ze zdejších lístků vznikají ty nejlahodnější čaj známých světových značek.

 „Když poznáte Keňu a zdejší neobyčejně milé lidi, hned si ji zamilujete,“ říká Iveta. Během své mise zdravotnické pomoci, která probíhá ve spolupráci s mezinárodní humanitární organizací ADRA, se podle svých slov všude setkává s přátelským přijetím. V Itibu se stala doslova miláčkem dětí, které ji ve vesnici všude doprovázejí  a každé ji chce držet za ruku. Podobně tomu bylo v pondělí 29. června při návštěvě jedné z největších škol v okolí  České královně krásy se zalíbily keňské čajové plantáženacházející se pět kilometrů od Itiba. Školáci obdivovali především Ivetiny blonďaté vlasy a všechny se s ní chtěly přivítat. Děti jí pak zatančily a zazpívaly. A Česká Miss jim rozdala pastelky, křídy, tužky a další školní potřeby. Největší radost měly z kopacích míčů, které jsou tu vzácností.

Děti byly také mezi pacienty, o které se Iveta spolu se zdravotníky starala. Šlo o sedmiměsíční děvčátko trpící křečemi neurologického původu a malého chlapce, který byl zcela dehydrován. Druhý den již byl stav obou nemocných mnohem lepší.  

Česká Miss společně s manažerem projektu organizace ADRA Alešem Bártou také slavnostně zahájila výstavbu lůžkové části zdravotnického centra v Itibu. Až bude nová budova stát, centrum by již mělo získat status nemocnice.  Bylo by schopno přijmout a ošetřit mnohem větší počet pacientů. Iveta chce také při získávání finančních prostředků na dokončení projektu pomoci. 

Zdroj: Adra.cz

Lydias
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
nejen krása missky,ale i její přístup k lidem a hlavně k dětem je příkladný!!!!!!!!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles