Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Další Miss
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.01. 2018
Dnes má svátek Běla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

České královně krásy se zalíbily keňské čajové plantáže

3. 07. 2009 | Aktuality
Hned první pohled na rozlehlé čajovníkové plantáže v Keni nadchl Českou Miss 2009 Ivetu Lutovskou, která kromě svého působení v tamním zdravotnickém centru Itibo také poznává krásy vnitrozemí této exotické země na východě Afriky. Čaj se tu sklízí po celý rok a Keňa je jeho druhým největším vývozcem na světě. A právě ze zdejších lístků vznikají ty nejlahodnější čaj známých světových značek.

 „Když poznáte Keňu a zdejší neobyčejně milé lidi, hned si ji zamilujete,“ říká Iveta. Během své mise zdravotnické pomoci, která probíhá ve spolupráci s mezinárodní humanitární organizací ADRA, se podle svých slov všude setkává s přátelským přijetím. V Itibu se stala doslova miláčkem dětí, které ji ve vesnici všude doprovázejí  a každé ji chce držet za ruku. Podobně tomu bylo v pondělí 29. června při návštěvě jedné z největších škol v okolí  České královně krásy se zalíbily keňské čajové plantáženacházející se pět kilometrů od Itiba. Školáci obdivovali především Ivetiny blonďaté vlasy a všechny se s ní chtěly přivítat. Děti jí pak zatančily a zazpívaly. A Česká Miss jim rozdala pastelky, křídy, tužky a další školní potřeby. Největší radost měly z kopacích míčů, které jsou tu vzácností.

Děti byly také mezi pacienty, o které se Iveta spolu se zdravotníky starala. Šlo o sedmiměsíční děvčátko trpící křečemi neurologického původu a malého chlapce, který byl zcela dehydrován. Druhý den již byl stav obou nemocných mnohem lepší.  

Česká Miss společně s manažerem projektu organizace ADRA Alešem Bártou také slavnostně zahájila výstavbu lůžkové části zdravotnického centra v Itibu. Až bude nová budova stát, centrum by již mělo získat status nemocnice.  Bylo by schopno přijmout a ošetřit mnohem větší počet pacientů. Iveta chce také při získávání finančních prostředků na dokončení projektu pomoci. 

Zdroj: Adra.cz

Lydias
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
nejen krása missky,ale i její přístup k lidem a hlavně k dětem je příkladný!!!!!!!!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles